LR skijoringa olimpiāde

LR skijoringa olimpiāde

Skijorings Cēsīs jau kā tradīcija.
Šā gada 6. un 7. Februārī, jau 8. gadu pēc kārtas, pieckārtējais pasaules čempions motokrosā ar blakusvāģiem Artis Rasmanis aicina uz tradicionālajām sacensībām skijoringā Cēsīs.
6. februārī plkst. 10.00 visi, kuri ieplānojuši atpūtu ģimenes vai draugu lokā, aicināti uz Cēsu pilsētas stadionu, kur notiks skijoringa sprints ar stiprākajiem skijoringistiem. Skatītāji varēs vērot sacensības piecās klasēs. Vienā klasē startēs aptuveni divdesmit piecas ekipāžas. Priekšbrauciena ilgums trīs apļi, pusfinālā pieci, finālā septiņi apļi. Pēc skijoringa sprinta notiks kvadaraciklu un ATV sacensības pēc tādas pašas formulas, kas solās būt ne mazāk aizraujošas. Kā pastāstīja Artis Rasmanis, kurš arī piedalīsies visās skijoringa klasēs un ziemas motokrosā ar kvadraciklu, sacensības būs interesantas gan lieliem, gan maziem, jo tajās plānotas spraigas cīņas,ne tikai Latvijas izcilāko skijoringistu priekšnesumos, bet arī sportistu no Igaunijas un Holandes iesaistīšanās cīņā par uzvarām.
Savukārt 7. februārī Amatas novada Uplandos norisināsies klasiskais skijorings. Sacensībās piedalīsies astoņas skijoringa klases, motokross solo motocikliem bez un ar radzēm, kvadracikliem un ATV. Sacensību sākums plkst. 10.00.
Iepriekšējos gados tieši Cēsu posmi pulcēja vislielāko dalībnieku skaitu.
Kā katru gadu, arī šogad sacensības abas dienas vadīs Ģirts Timrots.

Skijorings ir ziemas sacensības, kurās piedalās ekipāžas- sportisti ar motocikliem un slēpotāji, kuri turas aiz motocikla piestiprinātā auklā, attīstot ātrumu līdz pat 120km/h. Tās notiek brīvā dabā, uz sniega seguma trasē, izmantojot mērenu reljefu.

Pasākuma galvenie sponsori: Rasmanis & Dankers, SEB, Valvoline, Cēsu novada dome, Redbull, oficiālais Škoda pārstāvis Latvijā Karlo motors, Taipans. Informatīvie atbalstītāji: radio Capital FM Vidzeme un laikraksts Birža.